Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

unity_manual:using_terrains [2012/12/02 09:31]
valaantha [Edycja terenu]
unity_manual:using_terrains [2012/12/02 09:44] (aktualna)
valaantha [Edycja terenu]
Linia 42: Linia 42:
  
 //Terrain Editing Tools pojawiające się w Inspektorze// //Terrain Editing Tools pojawiające się w Inspektorze//
 +
 +Każdy prostokątny przycisk jest to inne narzędzie **Terrain Tool**. Istnieją narzędzia, aby zmienić wysokość, malować SPLAT mapy, lub załączyć szczegóły, takie jak drzewa lub skały. Aby zastosować konkretne narzędzie wystarczy na nie kliknąć. Pojawi się krótki opis narzędzia pojawiający się w tekście poniżej przycisków narzędziowych.
 +
 +Większość narzędzi korzysta z pędzli. Wiele różnych pędzli jest wyświetlane dla każdego narzędzia, które używa pędzli. Aby wybrać pędzel wystarczy na niego kliknąć. Aktualnie wybrany pędzel będzie wyświetlony po najechaniu myszka na teren, i w określonej wielkości.
 +
 +Będziesz korzystać z tych wszystkich pędzli w widoku Sceny i malować bezpośrednio na swoim terenie. Wystarczy kliknąć narzędzie a następnie kliknąć i przeciągnąć na terenie i zmieniać go w czasie rzeczywistym. Aby malować teren, teksturować czy dekorować musisz mieć teren zaznaczony w widoku Hierarchy.
 +
 +//Notka// Jeśli masz wybrany pędzel,  przesuń kursor myszy nad terenem w widoku sceny i naciśnij **F**. Będzie to centrum widoku sceny na pozycji kursora myszy i automatycznie dopasowując odległości do rozmiaru pędzla (**Brush Size**). Jest to najszybszy i najprostszy sposób na poruszanie się po swoim terenie podczas jego tworzenia.
 ===== Terrain - Skróty klawiszowe ===== ===== Terrain - Skróty klawiszowe =====
  
unity_manual/using_terrains.txt · ostatnio zmienione: 2012/12/02 09:44 przez valaantha
Recent changes RSS feed Debian Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki