Unity Manual User Guide Unity Basics Customizing Your Workspace

Dostosowanie obrazu roboczego

Użytkownik ma możliwość dowolnego dostosowania obszaru roboczego w edytorze Unity, według własnego uznania. Poprzez chwytanie i przeciąganie myszką, użytkownik może przenosić okna widoków, przyklejając je do jednej z krawędzi edytora. Istnieje również możliwość całkowitego odłączenia widoku, tak aby był oddzielnym oknem.

Widoki mogą być zadokowane na boku lub dole istniejące okno

Karty mogą być oderwane od głównego okna edytora i ułożone w ich systemie okienek jako „pływające”. Pływające okienka mogą zawierać ustalenia poglądów i Tabs, podobnie jak główne okno edytora.

customizing_20your_20workspace-1.jpg

Pływające okna edytora są takie same jak głównego okna edytora

Kiedy już ustawiłeś/aś wszystkie okna edytora według własnych potrzeb i upodobań, masz opcję zachowania bieżących ustawień okien, tak aby móc je odtworzyć w przyszłości. Aby zachować wygląd edytora, kliknij na rozwijalną listę „Layout” (na pasku narzędzi Toolbar) po czym wybierz opcję Save Layout. Podaj nazwę swojego layoutu i zapisz go. Aby go odtworzyć wystarczy kliknąć na nazwę podaną przy zapisywaniu w liście rozwijalnej Layout – nic bardziej prostego.

customizing_20your_20workspace-2.jpg

Zupełnie niestandardowy układ

W każdej chwili możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy kartę w dowolnym widoku, aby wyświetlić dodatkowe opcje, takie jak maksymalizacja lub dodać nową kartę do tego samego okna.

customizing_20your_20workspace-3.jpg


Poprzedni Następny

unity_manual/customizing_your_workspace.txt · ostatnio zmienione: 2012/09/30 11:39 (edycja zewnętrzna)
Recent changes RSS feed Debian Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki